תשתיות תקשורת

לא צריך חומרה כפולה לכל מחשב הגיע הזמן לחסוך בהוצאות.

תקשורת מחשבים על כל צורותיה ושיפוריה, מאפשרת מצב בו ניתן לכלול כמויות אדירות של מחשבים תחת רשת ארגונית גדולה אחת. חסכונית ויעילה, עם שימוש במדפסת אחת, לדוגמה: ניתן לתת שירות לכל המחשבים המקושרים, על ידי שליחת בקשת ההדפסה דרך הרשת, המאפשרת העברת מידע בצורה מיידית וישירה, ובכך מאפשרת יצירת שיח דינמי ומהיר בין המשתתפים בה, אשר יוכלו להגיע למקסימום תפוקה במינימום זמן.

תקשורת מחשבים מספקת פתרון מושלם למצב בו מבודדים את המחשבים כמערכות פיזיות נפרדות, כאשר תפקידה הוא לחבר בין שלל מחשבים או מכשירים אלקטרוניים אחרים תחת רשת אחת.

תקשורת מחשבים היא למעשה, תיאור תהליכים של העברת נתונים בדרך שאינה פיזית ואינה מצריכה אמצעי ממשי לאחסון מידע.

המידע מועבר באמצעות רשת תקשורת הפועלת באופן דיגיטלי, על ידי קווים, כבלים, סיבים אופטיים 

 

ישנה מערכת שליטה ממוחשבת בכל מערכות הבניין, בניית בתים חכמים התפתחה בשל ריבוי מערכות הבניין הקיימות כחלק מתשתית הבניין המודרני, במקביל להתפתחות מחשבים ומערכות טכנולוגיות שונות.

תוכנה לשליטה בתאורה מערכות בית חכם מיועדות בין היתר לחבר את מערכת התאורה, מערכת מיזוג האוויר, מערכת הטלוויזיה בכבלים, רשת האינטרנט הביתית, מערכת האזעקה ומערכות קולנוע ביתי, חיבור המוזיקה ווידאו למערכת אחת, הנתנת לבקרה משלט ראשי או באמצעים אחרים (כגון מחשב וטלפון) ובכך לפשט ולסלק פעולות שגרתיות כמו הדלקת אורות, הדלקה וכיבוי של מזגנים ודודי חימום, תוך כדי העלאת רמת ההגנה על בתים.

בנוסף להגביר את נוחות השימוש באמצעים אלה בבית ,בית חכם מפוקח על ידי בקרים, מעבדים, ומחשבים שבדרך כלל משולבים במערכת בקרת מבנה ומבצע בקרה עם לוגיקה והגדרת תרחישים למכשירי חשמל בבית על פי לוגיקה, שיכולה להיות כתובה בתוכנית או בסולם פעולות של בקרים, לדוגמה: הדלקת אורות על סמך זיהוי תנועה וחיישן פוטואלקטרי לעוצמת האור או לחיצה ורגישות טאצ' או השקיית הגינה כאשר הגינה יבשה, סגירת כיסוי גג לכביסה עם זיהוי גשם על ידי סנסור מים, משלוח במקרה של זיהוי תנועה בגינה בשעות בלתי צפויות, למשל על ידי גילוי תנועה בוידאו וכן אפשרות של הפצת הווידאו והאודיו בבית, כמו על ידי נגני מדיית רשת, כולל אפשרות בקרה ממסכי מגע או שלטים ואפליקציות לסמארטפונים.

smart_home_system_1.png